Lösningsorienterat företag med snabba leveranser

Vi har idag två större produktionsenheter, en i Lönsboda och en i Litauen. Vi satsar mycket på kvalitet och automation för att erbjuda bästa möjliga resultat till bästa möjliga pris. Formsprutning av plastdetaljer sker på båda enheterna. Genom att ha produktionskapacitet i Litauen, kan vi bidra till minskade transporttider och minskad miljöbelastning, för produktion som är avsedd för Öst- och Centraleuropa.

Triplan AB

Postadress: Box 30, 283 71 Lönsboda, Sverige
Besöksadress: Hammarevägen 2, Lönsboda, Sverige

+46 (0)479-255 50
info@triplan.se

UAB Triplan LT

Besöksadress: Giedriai str. 151, LT-70192 ,Buciunai, Vilkaviskis district, Lithuania
Postadress: Box 31, LT-70002, Vilkaviskis, Lithuania

+370 342 20201

Våra medarbetare

Nicklas Sahlsten
VD
nicklas.sahlsten@triplan.se
+46 (0)479–255 52

Johan Arvidsson
Key Account Manager
johan.arvidsson@triplan.se
+46 (0)479–255 55

 

Thomas Bengtsson
Key Account Manager
thomas.bengtsson@triplan.se
+46 (0)479 255 79

 

1

Ann-Marie Strannemalm
Kvalite/Miljöchef
ann-marie.strannemalm@triplan.se
+46 (0)479 255 57

 

Birger Andersson
Teknisk support
birger.andersson@triplan.se
+46 (0)479-255 71

 

Therese Cederqvist
Ekonomiansvarig
therese.cederqvist@triplan.se
+46 (0)479-255 58

 

Anna-Lena Rydh
Planering/Logistik
anna-lena.rydh@triplan.se
+46 (0)479–255 53

 

Jonas Ekelund
Projektledare
jonas.ekelund@triplan.se
+46 (0)479–255 76

 

IMG_1273 (003)

Jan Källström
Produktionschef
jan.kallstrom@triplan.se
+46 (0)479–255 51

 

Evaldas Mačiunskas
Fabrikschef
evaldas.maciunskas@triplanlt.lt
+370 601 49911